מוצר נוסף בהצלחה
****מבחר יינות הרוזה הגדול בישראל**** למעלה מ-300 סוגי בירה מהארץ ומהעולם****

מה זה בירה IPA ואיזה בירות IPA מומלצות בישראל?
בשנים האחרונות אנחנו עדים למה שעשוי אולי להראות כמו טרנד או רטרו, אבל למעשה מדובר על תרבות שתיה עתיקת יומין, יחסית, שחוזרת לכותרות, אם כי מעולם לא נקטעה מאז שהחלה. התשובה הקצרה על השאלה מה זה ipa היא Indian pale ale, אבל הסיפור שעומד מאחורי ipa מה זה הוא הרבה יותר ארוך.

אז מה זה בירה ipa ...
הסיפור המלא שמאחורי בירה ipa הוא בעצם סיפור של מסע בין מדינות עוד מהמאה השמונה עשרה בימי האימפריה הבריטית ששלטה גם בהודו. הבריטים ששלחו לקולוניה שבהודו משלוחי בירה לאנשיהם התאכזבו לגלות כי הדרך לא עשתה עמה טוב והבירה החמיצה ולא הגיעה באופן שראוי לשתייה. הרכב הבירה כפי שהיה עשוי נכון לאותה תקופה לא שרד את תנאי המסע ותנאי האחסון לא אפשרו את הפתרון הנחוץ לשמירה על טריותה.

לאור הניסיונות במציאת פתרון לבעיה זו ולאפשר לבירה להגיע ליעדה טרייה וניתנת לשתייה הגיעו לפתרון השימוש בצמח הכשות. הצמח שבמקור שימש לשמירה על טריותה של הבירה נתפס כבעל יכולת לשמור על טריותה לפרק זמן ארוך יותר, בהינתן כמות גדולה יותר שלו וכך היה. הבירה אכן הגיעה טרייה וראויה לשתייה, אבל טעמה והמראה שלה היה שונה.

עיקרי הכנת בירה ipa
כמות גדולה של כשות למשך זמן ארוך מעניקה לבירה מרירות ומעלה את אחוז האלכוהול שלה, בעודה הופכת אותה לחזקה יותר. למעשה, ipa בירה היא קטגוריית הבירות החזקות ביותר מסך כל הבירות באשר הן. לאחר שהפכה לפופולארית לאור הנסיבות ipa beer הפכה לשימושית פחות עם הזמן ולמעט מקומות מסוימים בארצות הברית שהמשיכו לייצר אותה זו פינתה את המקום לסוגי בירות אחרות.

בשנים האחרונות pale ale בירה עושה צעדי ענק בחזרה לכותרות ואפשר לראות שהיא חזרה לצריכה הרווחת ובענק. אנשים מחפשים ומעדיפים את הבירה החזקה יותר וגם סגנונות ההכנה שלה השתנו מעט. ההבדלים העיקריים בין סוגי הבירה השונים בא לידי ביטוי בשיעור הכוהל שיש בבירה שנע לרוב בין 6.5% ל 7.5% וכן גם בטעמי הבירה שמשתנים.

ומה קורה בארץ? קצת על בירה ipa ישראל
בארץ יש כמה סוגי בירה IPA וכולן מוצלחות ביותר. המבחר אמנם לא עצום, אבל הבירות שישנן טעימות, מוצלחות וקולעות לטעם הישראלי.

בין הבירות הנפוצות אפשר למצוא את בירה בזלת IPA מבית בזלת הייחודית שלא מפסטרת את הבירות שלה ומעניקה להן טעמים ייחודיים להפליא לא מפספסת גם עם האייל הענברי שלהן שמגיעה בטעם פירותי בשונה מהבירה הרגילה שלכם. בזלת IPA היא חזקה אבל לא כבדה וזה מה שיפה בה עם אחוז אלכוהול בגובה של 6.4% ובעלת צבע ענבר עמוק ועשיר. להזמנת בזלת IPA נא ללחוץ כאן.

מבשלה נוספת שמייצרת בירה פייל אייל היא מבשלת מלכה עם המותגים האהובים מלכה חיטה ומלכה הינדי. להזמנת נא ללחוץ כאן.

בירה שפירא IPA היא אחרונה ברשימה שלנו ותופסת מקום של כבוד ויוקרה ברשימה המבריקה של הבירות המחוזקות שמאופיינות בטעמים מובהקים. שפירא IPA היא בירה חזקה יחסית בריכוז אלכוהול של 6.5% בטעמי לתת וכשות. לבירה יש ארומה טרופית שמעניקה לה אפטר טייסט ומוסיפה לה טוויסט עם ניחוחות של מנגו, גויאבה ופסיפלורה. צבע הבירה הוא כתום והיא בהחלט אחת המפנקות ביותר שיש לשוק הישראלי להציע. להזמנת שיפרא IPA נא ללחוץ כאן.

הבירות הישראליות השונות מיוצרות ברמה גבוהה מאד ונותנות תחרות משמעותיות לבירות הבינלאומיות, בענק.