מוצר נוסף בהצלחה
****מבחר יינות הרוזה הגדול בישראל**** למעלה מ-300 סוגי בירה מהארץ ומהעולם****

מה ההבדל בין יין אדום ללבן ? כל המידע
אנחנו אוהבים יין ואנחנו אוהבים אותו כבר הרבה דורות. למעשה, היו תקופות שיין היה הדבר ההגון היחיד לשתייה כי מי השתייה היו מזוהמים, אבל גם היום אנשים רבים יעדיפו כוס יין מפנקת על פני כל דבר אחר. את עולם היין נהוג לחלוק בחלוקה גסה ליין אדום ולבן, בעוד שהגורמים להבחנה בין סוגי היין השונים הם הרבה יותר מכך. ובכל זאת, צבע היין הוא המאפיין הכי בולט לעין וכך גם ההבחנה המקובלת. התרגלנו להבחין בין צבע היין לאירועים שונים, לארוחות ולמאכלים שונים.

באופן הזה כשמדברים על ההבדל בין יין אדום ללבן את היין האדום נייחס לחורף ואילו היין הלבן שמוגש לרוב צונן נזהה עם הקיץ. באופן דומה מקובל לזהות את היין הלבן עם ארוחות חלביות, בצקים ודגים בעוד שהיין האדום מחובר באופן אינטואיטיבי לבשר. באשר לגבינות הגישה קצת יותר גמישה ואפשר לראות שגם אצל המחמירים מתקיימת הסכמה, גם אם היא לא כתובה, לאכול גבינות עם יין גם לבן וגם אדום באופן לגיטימי.

ההבדלים בין סוגי היינות- הלבן והאדום באים לידי ביטוי בצורת ההגשה והגישה שלנו אליהם, אבל הם גם שונים במאפיינים הפרטיים. כך שאפשר להגיד שהיין הלבן הוא קליל יותר, וככזה ניתן לראות אותו מככב על שולחן הקינוחים, בהיותו גרסה של קינוח בפני עצמו- כשמדברים על יין לבן מתוק. מנגד, גם לאדום יש את הגרסה המקנחת עם הפורטו המתוק, הטעים והייחודי.

ההבדלים הם בעיני המתבונן
בפועל ולא רק מקריאה קצרה של שורות אלה, אלה גם מתוך התבוננות קלה במה שקורה מסביב, אפשר לראות שההבחנות המקובלות בעולם היין לקטלג ולהפריד בין האדומים ללבנים היא בעיקר בגדר המלצה. בפועל יש לא מעט מנות בשר מדהימות שמשתלבות נפלא ובאופן מדויק עם יין לבן ויין אדום מככב על שולחנות הסועדים גם בימי הקיץ החמים ביותר ומבלי להיות מצונן תחילה בהכרח. זה מאד משחרר את חובבי היין האמיתיים מלהתמודד עם היצמדות לצורת הגשה אחת על פני אחרת ומפנה את החוויה להנאה בלבד.

מה ההבדל בין יין לבן לאדום שכן מקובל לעשות?
אז אם בכל זאת נחזור לניסיון להבין את ההבדלים שכן מתקיימים, ולא רק ברמת התפיסה והשיוך אז מעבר להבדל הבולט של הצבע שנובע גם מהענב וגם מאופן ההכנה יש את הענב עצמו שמגדיר את היין. נסביר.

מה שגורם ליין לקבל את הצבע האדום שלו אלה הן הקליפות האדומות של הענבים מהזנים הרלוונטיים. בתהליך התססת הענבים להפקת היין האדום הקליפות לוקחות חלק בתהליך התסיסה כך שהרכיבים המרכיבים אותן מתפרקים את תוך המיצוי וצובעים אותו- מה שהופך בסופו של דבר להיות היין האדום. מעניין לגלות שיש גם סוגי יין לבן שמכינים מענבים אדומים ולא ענבים לבנים או ירוקים כפי שמקובל לחשוב. צבע היין הלבן שומר על צבעו הייעודי ולא הופך לאדום משום שבתהליך ההכנה שלו מפרידים את הקליפה ומוציאים אותה מתהליך ההתססה, באופן שמונע את ממקור הצבע האדום להשתחרר אל היין.

מה שמכתיב את מאפייני היין בעיקרם הוא הענב, הסוג והזן הספציפי ומקום הגידול שלו. לכל חבל ארץ ואזור גאוגרפי יש ענבים ייעודיים בעלי טעמים וארומות ספציפיות עם תוצאות שניתן לצפות אותם עבור מי שמכיר את הסביבה. אכן יינות מוגדרים, מקוטלגים ומדורגים רבות על פיהמקום שהוא הגיעו ממנו במקור וזו אינדיקציה מהימנה מאד.

אז כדי להתחיל לפתח או להעמיק את המיומנות הפרטית ביכולת ההבחנה של יינות על בסיס הבציר הגיע הזמן להתחיל לטעום וליהנות. להזמנות היכנסו לאתר באמצעות לחיצה כאן.